Зчитувачі штрих-кодів – це корисні пристрої, призначені для швидкого та точного зчитування інформації, що міститься у штрих-кодах. Штрих-код дозволяє отримати інформацію про цей товар або партію товару – в ньому вказана країна виробника, номер виробника або дистриб'ютора, а також тип артикула.

Сканери штрих-коду можна розділити на безліч різних типів:

 • стаціонарні сканери – підключаються до комп'ютера кабелем;
 • бездротові — ви можете надсилати дані через бездротову мережу, наприклад, через Bluetooth;
 • портативні – їх найчастіше використовують на складах;
 • сканери, які зчитують одно- та двовимірні коди;
 • діодні – можуть зчитувати код завдяки діоду;
 • лазерні — відповідно до назви, вони зчитують код завдяки лазерним променям.

Стаціонарний зчитувач буде набагато кращим на робочому місці, наприклад, на касі супермаркету. Бездротовий сканер краще підійде для місць, де штрих-коди потрібно зчитувати з більшої відстані або де товари скануються не в одному місці, наприклад, на складі.

Як працює сканер штрих-кодів?

Завданням сканерів є зчитування інформації, що зберігається у вигляді товстих і тонких ліній, які розташовані паралельно один одному. Нижче наведено цифри, які містять додаткові дані. Класичний зчитувач штрих-кодів 1D дозволяє швидко розшифрувати таку символіку. Лазерний промінь зчитує зазори між стрижнями та спрямовує інформацію на дзеркало у пристрої. Він передає відбитий промінь на фотодетектор, що розшифровує зібрану інформацію.Сучасні моделі використовують лазерне світло, що дозволяє зчитувати інформацію з відстані до кількох метрів. Сучасне обладнання читає не лише штрих-коди, а й QR, Aztec Code або PDF417.

Як підключити сканер штрих-кодів до комп'ютера?

Сканер штрих-коду підключається до комп'ютера через USB-пристрій або через Bluetooth. Особливих налаштувань не потрібно, він визначається операційною системою автоматично і можна розпочинати роботу.

Для додавання товарів вам потрібно знайти Меню → Адміністрація → Товари. В останньому пункті виберіть товар і перейдіть до блоку штрих-коду. Введіть назву, наведіть курсор на поле штрих-коду та відскануйте його. Внесіть ціну, кількість та не забудьте → «Зберегти».

Що робити, якщо перестав працювати сканер штрих-кодів?

Найчастіші проблеми та варіанти усунення несправностей, якщо сканер штрих коду зависає, не працює:

Сканер не тримає зарядну напругу:

 1. Ваші батареї потребують перезавантаження. Вийміть батареї зі сканера та залиште на 10 хвилин. Потім вставте їх і зарядіть сканер на ніч.
 2. Батареї потрібно міняти. Використовуйте лише батареї, рекомендовані для цього. Використання несумісних акумуляторів може призвести до пошкодження пристрою.

Хост-пристрій не може знайти пристрій для читання:

 1. Можливо, ваш сканер пов'язаний з іншим хост-пристроєм. Вимкніть сканер, а потім підключіть його до потрібного хост-пристрою.
 2. Хост-пристрій знаходиться надто далеко від зчитувача. Bluetooth знаходиться поза діапазоном, тобто більше 10 м між сканером та хост-пристроєм. Перемістіть пристрої ближче один до одного. Діапазон Bluetooth складає 10 м між зчитувачем та хост-пристроєм.
 3. Bluetooth не увімкнено на вашому хост-пристрої.

Під час сканування на екрані не відображаються дані:

 1. Сканер знаходиться надто близько або надто далеко від штрих-коду. Крім того, кут сканування може бути неправильним. Перевіряйте різні відстані та кути під час сканування.

Відстань зчитування залежить від розміру символу, символіки, мітки, співвідношення ширини та кута сканування.

 1. Штрих-код неправильно відформатовано, пошкоджено або погано надруковано. Спробуйте відсканувати штрих-код, який має правильний формат, чисто надрукований та перебуває в хорошому стані.
 2. Символи штрих-коду можуть бути вимкнені або не підтримуватись сканером. Активуйте символи.

Сканер постійно втрачає з'єднання Bluetooth:

 1. Ви використовуєте старий хост-пристрій. Старі моделі іноді мають труднощі з підтримкою стабільного з'єднання Bluetooth. Перезавантажте хост-пристрій.

Настільна підставка не заряджає сканер:

 1. Розетка не подає живлення. Вставте вилку в іншу розетку.
 2. Зарядний кабель ненадійно підключений до підставки для заряджання або настільного зарядного пристрою.
 3. Контакти для заряджання не торкаються підставки. Переконайтеся, що контакти для заряджання сканера торкаються контактів на підставці або базового стану.
 4. Гвинт кришки відсіку батареї ослаблений. Затягніть його.

Сканер штрих-коду горить зеленим:

 1. Постійно горить зеленим – комп'ютер чи інше обладнання не бачить сканер. Перевірте в диспетчері пристроїв чи є Datalogic. "Мій комп'ютер" → ПКМ → "Диспетчер пристроїв".
 2. Зелений (не горить, а потім загоряється) — з'єднання Bluetooth встановлено.

Сканер штрих-коду горить червоним:

При появі помилки сканер припиняє працювати, а індикатор почне моргати червоним. Це означає, що сканер неправильно підключений до комп'ютера або програмне забезпечення не інстальовано повністю. Натисніть та утримуйте кнопку живлення 3 секунди, потім увімкніть його знову. Якщо індикатор продовжує блимати, значить сканер вийшов з ладу, зверніться до техпідтримки.